Ініціативні українки відвідали Брюссель з навчальним візитом

Анастасія Попсуй та переможці Всеукраїнського конкурсу «Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад» відвідали Брюссель з навчальним візитомНещодавно переможці Всеукраїнського конкурсу «Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад» з навчальним візитом відвідали Брюссель. Активні українки цілий тиждень перебували в епіцентрі європейської політики, зустрічалися з депутатами, урядовцями, мерами міст, міжнародними фахівцями з гендерної рівності.

У згаданому вище конкурсі брали участь жінки з різних сфер: депутати, бізнесвумен, учені, громадські активістки, які вже активно працюють для розвитку своїх громад. На конкурс вони представили власні проекти. У листопаді 2017 року переможниць нагороджували у Верховній Раді України в рамках урочистостей з нагоди Дня жіночого підприємництва. Найцікавіші конкурсні проекти вийшли у світ окремою збіркою.

Одним із найяскравіших моментів Брюссельського стажування став круглий стіл на тему: «Жінки на керівних посадах компанії: що було досягнуто та як рухатися вперед у майбутньому?», який було проведено у Європарламенті однією з найпотужніших жіночих організацій Європи – «Європейським Жіночим Лобі» – за підтримки євродепутата з Австрії Анжеліки Млінар.

Надзвичайне враження справила на українських активісток зустріч із політиком з Німеччини Ребеккою Гармс, яка є, за словами Анастасії Попсуй, «найпотужнішим лобістом України в Євросоюзі». Пані Гармс є членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС. Депутат розповіла, що планує наступного року зосередитися на питанні покращення життя в Україні.

Під час зустрічі на пропозицію української делегації Ребекка Гармс написала заяву про вступ до Європейської асамблеї жінок-депутатів. Анастасія Попсуй прокоментувала цей крок: «Для нас це визначна подія. Тепер нам буде легше лобіювати демократичні зміни в нашій країні на місцях і надихати жінок іти на вибори».

Також українки зустрілися з засновником партії Зелених (Німеччина). Пан Франк Швалба-Хос, депутат першого прямообраного Європарламенту 1984-1987 (з 1987 депутатів почали обирати громадяни, а не делегували національні парламенти) працював в Червоному Хресті, побував у 85 парламентах світу, в тому числі у Верховній Раді. Нині Франк Швалба-Хос займається освітніми програмами, влаштовує нетворкінг заходи високого рівня.

Багато вражень в українок залишилося від спілкування з євродепутатом Чобо Шоугором, який представляє в Європарламенті угорську меншину Румунії. Він працював у комітеті з гендерної рівності. Під час зустрічі чимало говорилося про проблему збереження ідентичності в мультикультурному середовищі. Ознайомлення з експозиціями музею Європи завершило цей насичений, змістовний, без перебільшення доленосний візит.

Перебуваючи в Брюсселі, в. о. Ірпінського міського голови Анастасія Попсуй передала координатору гендерного напряму в Раді Європейських муніципалітетів і районів Джеймі Джаст свідчення того, що Ірпінь долучився до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. До цієї Хартії Ірпінська міська рада приєдналася в липні цього року.

«За прикладом Європи, в політиці має бути більше жінок. І ми маємо підтримувати одна одну в цій непростій справі. Наші великі серця і прагнення змінити світ на краще сильніші за інформаційні маніпуляції наших опонентів. І наші добрі справи яскравіші за популізм багатьох чоловіків. Сподіваюся, наші жінки-переможці ще більше надихнулися на рішучі дії й політичну активність», – підкреслила Анастасія Попсуй.

Варто зазначити, що всеукраїнський конкурс жіночих ініціатив відбувався за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та завдяки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів.

   

Про Асамблею

Ми прагнемо об’єднати жінок зі сфери політики та самоврядування задля успішного впровадження реформ та кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.

Наші партнери

МІЖНАРОДНА АМБАСАДА ЖІНОК-ПІДПРИЄМЦІВ
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ЖІНОК-ДЕПУТАТІВ

Контакти

+38 097 232 90 40

+38 096 059 67 26

euro.assembly@gmail.com

08205 Київська область, м. Ірпінь, а/с 15 БО «Європейська асамблея жінок-депутатів»

©2016-2020 CCWEA. All Rights Reserved. Designed By www.2up.in.ua

Search