У 2019 році в рамках конкурсу «Кращі ініціативи жінок для демократичного розвитку місцевих громад» подали заявки 135 жінок з усіх куточків країни. Варто відмітити, що якість заявок цього року значна зросла. Часто зустрічалися заявки на теми децентралізації, об’єднаних територіальних громад, відкриття НАПів, розробки стратегій та статутів громад. Найбільшу активність у конкурсі виявили Харківська, Житомирська області,  а також території Сходу України. Цього року також зросла кількість ініціатив, спрямованих на впровадження рівних можливостей у громадах, дотримання рівного доступу до товарів і послуг для різних верств населення, інклюзії.

2 липня 2019 року в приміщенні комітетів Верховної Ради України відбувся розгляд поданих на конкурс заявок. У засіданні відбіркового комітету Європейської асамблеї жінок-депутатів  також взяли участь представники партнерів проекту - Світлана Грищенко (Рада Європи в Україні) та Лазаренко Наталія (Асоціація міст України). Під час перегляду заявок стало абсолютно очевидним те, що українське жіноцтво є надзвичайно чутливим до глобальних трендів демократії – екології й нових технологій, освіти та рівних можливостей.

Через надзвичайно цікаві та якісні проекти, за результатами конкурсу маємо переможців більше, ніж планувалося. Всього 24 переможці та 3 проекти із особливим статусом (партнерські, поза конкурсом). Ось їх перелік:

Жіночі ініціативи переможці - завантажити

Депутатка Житомира, голова депгрупи «Рівні можливості» Ірина Ярмоленко та влада міста висловлюють вітання в о міського голови Ірпеня Анастасії Попсуй та відкриті до подальших обмінів досвідом після суботньої зустрічі 18 травня в рамках Днів Європи в Житомирі.

Ірина Ярмоленко, ініціаторка проекту GENDER MONTH, запросила в о мера Ірпеня до вітального слова під час урочистої дискусійної панелі «Житомир - місто рівних можливостей».

Між політичними діячками склалися гарні стосунки ще зі спільного національного проекту, після якого молоді лідерки продовжили взаємопартнерство.

ЗАЯВКА НА КОНКУРС ТУТ

 

КРАЩІ ІНІЦІАТИВИ ЖІНОК УКРАЇНИ ДЛЯ ДЕМОКРАТИЧНОГО РОЗВИТКУ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

Європейська асамблея жінок-депутатів у партнерстві з Представництвом Ради Європи в Україні, Асоціацією міст України та Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів оголошують конкурс на кращі жіночі ініціативи в Україні, які стали вагомими для демократичного розвитку місцевих громад (міст, селищ, районів).

МЕТА ПРОЕКТУ: підвищення мотивації жінок до активної діяльності в площині демократичних змін через популяризацію кращих реалізованих ініціатив із різних громад України.

УЧАСНИКИ: жінки депутати, підприємці, науковці, громадські активісти, які зробили особистий вагомий внесок у розвиток своєї громади.

Політик, євродепутатка з Німеччини, голова Євронесту (Euronest – платформа кооперації між Європарламентом та парламентами країн Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна) Ребекка Гармс (Rebecca Harms) написала заяву про вступ до Європейської асамблеї жінок-депутатів. Це відбулося під час зустрічі з активними українками у стінах Європарламенту в Брюсселі.

«Для нас це визначна подія. Тепер нам буде легше лобіювати демократичні зміни в нашій країні на місцях і надихати жінок іти на вибори», – наголосила Анастасія Попсуй, голова Європейської асамблеї жінок-депутатів.

Українські активістки мали можливість поспілкуватися із Ребеккою Гармс. Вона є членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС. Депутат розповіла, що наступного року не балотуватиметься до Європарламенту і зосередиться на питанні покращення життя в Україні. Вона навіть буде розглядати можливість переїзду до України.

Анастасія Попсуй та переможці Всеукраїнського конкурсу «Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад» відвідали Брюссель з навчальним візитомНещодавно переможці Всеукраїнського конкурсу «Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад» з навчальним візитом відвідали Брюссель. Активні українки цілий тиждень перебували в епіцентрі європейської політики, зустрічалися з депутатами, урядовцями, мерами міст, міжнародними фахівцями з гендерної рівності.

У згаданому вище конкурсі брали участь жінки з різних сфер: депутати, бізнесвумен, учені, громадські активістки, які вже активно працюють для розвитку своїх громад. На конкурс вони представили власні проекти. У листопаді 2017 року переможниць нагороджували у Верховній Раді України в рамках урочистостей з нагоди Дня жіночого підприємництва. Найцікавіші конкурсні проекти вийшли у світ окремою збіркою.

Одним із найяскравіших моментів Брюссельського стажування став круглий стіл на тему: «Жінки на керівних посадах компанії: що було досягнуто та як рухатися вперед у майбутньому?», який було проведено у Європарламенті однією з найпотужніших жіночих організацій Європи – «Європейським Жіночим Лобі» – за підтримки євродепутата з Австрії Анжеліки Млінар.

Надзвичайне враження справила на українських активісток зустріч із політиком з Німеччини Ребеккою Гармс, яка є, за словами Анастасії Попсуй, «найпотужнішим лобістом України в Євросоюзі». Пані Гармс є членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС. Депутат розповіла, що планує наступного року зосередитися на питанні покращення життя в Україні.

Про Асамблею

Ми прагнемо об’єднати жінок зі сфери політики та самоврядування задля успішного впровадження реформ та кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.

Наші партнери

МІЖНАРОДНА АМБАСАДА ЖІНОК-ПІДПРИЄМЦІВ
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ЖІНОК-ДЕПУТАТІВ

Контакти

+38 097 232 90 40

+38 096 059 67 26

euro.assembly@gmail.com

08205 Київська область, м. Ірпінь, а/с 15 БО «Європейська асамблея жінок-депутатів»

©2016-2019 CCWEA. All Rights Reserved. Designed By www.2up.in.ua

Search